Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • suchá pokožka

    Dobrý deň, dcérka má takmer 16 mesiacov a asi od roka sa jej často nad hornou perou objavujú červené fliačky suchej pokožky. Pediatrička nám odpoučila Holtov krém, na chvíľu to pomôže, ale asi za 2-4 dni sú fliačky naspäť. Môže to byť exém, príp. nejaká alergia? Citrusové ovocie jej už nedávam, pôvodne som myslela, že to má z neho. Kojená bola do roka, teraz jej dávam Sunar. Ďakujem veľmi pedne za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Musela by som to vidieť ale môže sa jednať o periorálnu dermatitidu. Skúste od bioderma krém perioral. Dostať v lekárni.