Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Prosba

    , Autor: Korenka

    Dobrý deň prajem pani doktorka chcem sa opýtať naša mala ma momentalne 10.mesiacov,dojčím ju ale aj prikrmujem UM HIPP probiotik.malá má take suché červené fliačiky na nožkách.najprv boli iba na nozkach asi 5..rozsirilo sa jej to na chrbatik a aj na brusku.papat nepapa nove nic natoerame ju bepanthenom,skusali sme holtov krem a infadolan nič nezabera raz to ma uplne svetle ale drane a niekedy take ohranicene cervene flaky vedeli by ste mi prosim vas poradit? Dakujem pekne

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to pravdepodobne numulárny ekzém, možno reakcie na niečo čo ste vy zjedli, napríklad teraz cez sviatky viac orieškov, čokolády. Odporčúam premasťovať excipialom lipolotion alebo kyselinou mliečnou celé telo/ je to taký robený krém v lekárni/ a na postihnuté ložiská dať 2% ichthamol masť. Asi by vám to vedeli v lekárni predať.