Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • zerjme alergia alebo ekzém?

    Dobrý deň pani doktorka chcela by som sa s vami poradiť, čo može byť dcerke keď zhruba prewd 2 týždnami sa mi vysypala v okolí krku, pliec a tváričke a za uškami ma take červene fľaky, boli sme s tým u pediatrička aby nas poslala u kožnej lakárke ale vraj to nie je potrebne že ona nam da nejake kremy, ma to aj dosť suche, dala nam na tar Holtov krem, Na ten chrbátik Excipial U Lipolotio, a ešte masť Locoid 0,1% v pripade keby ten Holtov krem nezabral. Ten zabral na tvaričke a chrbatik sme tiež museli premastovať tým holtovým kremom lebo ten Excipial nezaberal, Locoid som doposial neužívala lebo ako spominam zabral ten Holtov krem. Boli sme minuly týžden na kontrolu všetko bolo v poriadku ale nam odporučila to premasťovať Niveou ab y mala masnejšu pokožku. Problem je v tom že sa jej to zadse vracia. Tak ja neviem čo jej može skodiť. Chcela by som počuť aj vaš nazor prosím. Inde vysypana nie je.7

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite mala lekárka pravdu, každý detský lekár by si mal vedieť s ekzémom poradiť. Niekedy je potrebné odskúšať rôzne krémy a mastičky, kým sa príde na to, čo dieťatko najviac pomáha. treba si uvedomiť, že toto ochorenie je chronicke a prebieha vo vlnách zlepšenia a zhoršenia. Vplyv na to má aj stravovanie / alergické podnety z potravín, neviem ako je dieťa staré a čo papá, ale je to naozaj veľmi dôležité/ a taktiež režim a hlavne obliekanie, všetko hladké, bavlnené, viac vrstiev, pretože spúšťačom problémov a zhoršenia býva spotenie dieťatka.