Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Červene vyražky, fľaky

    , Autor: Kovalik

    Dobry den, moj syn ma 4 mesiace uz od 1 mesiaca ma problem s červenymi lickami, najprv sme si mysleli ze je to nieco ako potnicky z horucavy, potom to nachvilu uplne vymyzlo tak sa to zase ukazalo, je to zvlasne raz to ma uplne cele cervene, cele lica obcas aj krk a obcas toho ma uplne malo, reaguje velmi zle na teplo to sme odsledovali. Ked mu je teplo, horuco hned sa to rychlo zhorsi, snazime sa doma nemat horuco a preventivne skusam a robim vsetko aby sme sa toho zbavili ale nejde to, som uz z toho zufala. Moze to byt v takom nadmernom mnozstve iba z tepla naozaj? Natierala som mu to Holtovm kremom, kupala v Hypermangane lenze ten mu to akurat susi aj cele telo zahyby ma vysusene z toho, teraz natieram Panthenolom, ale stale raz lepsie raz horsie. Bojim sa ze to bude nejaky ekzem... ale nesvrbi ho to, je spokojne babatko. Najradsej by som vam pridala aj foto.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Záleží aj na strave. Ak je kojený, nemal by to byť problém zo stravy.
    U najmenších detí mi veľmi dobre na tieoto vyrážky zaberá navariť veľmi silný čierny čaj a dieťatko na postihnutých miestach umyť vlažným čiernym čajom aj dvakrát denne. Ničím zatiaľ nenatierať.