• Nechcem dieťa

    Dobrý večer.
    Chcela by som sa opýtať.
    Posledna menštruácia mi začala 11.9.
    Teraz mi mešká 4dni. Pred týždňom som dobrala antibiotika.
    Testy som si robila všetky boli negatívne.
    Môže byt ze som tehu.
    Často chodím aj cikat.
    Ak pôjdem v pondelok na krv,tehu by mi ukázalo,.
    Nechcem byť
    Ďakujem

    Dobrý deň, štyri dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Príčin môže byť viacero. Od vplyvu choroby, užívaných antibiotík, no samozrejme za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa nedá vylúčiť ani tehotenstvo. Tehotenský test má však zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Časté močenie môže značiť aj prípadný zápal močových ciest, prípadne sa u Vás môže vyskytovať porucha mikroflóry vzhľadom k užívaným antibiotikám. Ak ste tehotná, nezmeníte to už. Nemá zmysel si teraz robiť testy, najskôr tak o dva týždne, prípadne pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva sa dá realizovať odber krvi na betaHCG, ktoré už môže byť pozitívne po 14. dňoch od oplodnenia. Odsledujte si to. Do budúcna odporúčam používať niektorú z foriem antikoncepcie. Prekonzultujte to s Vašim obvodným gynekológom.