• Krčok

    Dobrý deň, som prvoridička v 33tt . Je normálne keď mi môj gynekológ nepozeral vôbec krčok? Pýtala som sa na poradni na to a povedal mi, že načo, keď nemám žiadne ťažkosti.

    Dobrý deň, nie každý obvodný gynekológ vrámci tehotenskej poradne štandardne realizuje aj vyšetrenie v gynekologických zrkadlách. Ja osobne vrámci každej tehotenskej poradne až do 36. týždňa vyšetrujem ženu aj v gynekologických zrkadlách. Ak nemáte žiadne ťažkosti, tehotenstvo nie je rizikové a všetky výsledky vyšetrení a nálezy máte v poriadku, nie je to úplne nevyhnutné. Sú aj ženy, ktoré odmietajú vyšetrenie v gynekologických zrkadlách, vtedy to rešpektujem a ženu v zrkadlách nevyšetujem.