• Hlienovy výtok v tehotenstve

    Dobrý den, som 30+2tt, dnes som si po toalete zotrela dosť hustý hlien, podobný vaječnému bielku, bez zápachu.. na poradni som bola pred týždňom a pol, kde bolo všetko v poriadku, krčok tuhý, vysoko, bábätko ešte ani nenaliehalo, citim sa dobre ale celkom ma znepokojil dnes ten hlien, je to podľa vás dôvod na návštevu lekára? Ďakujem vopred za odpoved.

    Dobrý deň, spomínaný hlien môže byť súčasťou normálnej pošvovej mikroflóry, ktorá sa v tehotenstve vyskytuje bežne. Teoreticky sa môže jednať aj o hlienovú zátku, ktorej uvoľňovanie však nie je v tomto týždni tehotenstva časté. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, nálezy, výsledky vyšetrení, ani ďalšie okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.