• Kontrola prietokov 2

    Dobrý deň,

    V Bratislave asi už žiadna pôrodnica nerealizuje CTG skôr ako po termíne. Čo som sa pýtala, že ani Bory, či Kramáre, Koch, Antolská, nikto.
    Čítala som, že už sa od toho upustilo. Preto som CTG neabsolvovala. Len to sono, kde babätko kontrolovali, ale neviem čo všetko kontrolovali.
    Ďakujem

    Dobrý deň, tak ak sa nerealizuje CTG monitoring, ale USG vyšetrenie, je potrebné skontrolovať prietoky v pupočníku, postavenie plodu, množstvo plodovej vody a zrelosť placenty. Takto sa Vám neviem vyjadriť k vyšetreniu, ktoré ste mali realizované, ani k tomu, či bolo postačujúce alebo nie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť. Nebojte sa pýtať vyšetrujúcich lekárov.