• Bolesť hrdla

    Dobrý deň, bola som trocha chorá (bolesť hrdla, mandlí, únava, trocha zatiahnuté dutiny, teplota skôr nie). Fungovala som však normálne a krátko potom som zistila, že som tehotná (4-5.tt). Mohli by byť takéto príznaky prejavom niečoho, čo by mohlo ohroziť plod? Ak áno, prosím Vás čo patrí medzi potencionálne najväčšie hrozby? Ďakujem

    Dobrý deň, mohlo sa jednať o virózu, ktorá je v tomto období pomerne častá. Predpokladám, že ešte nemáte potvrdené tehotenstvo. Ak nemáte žiadne ťažkosti, odsledujte si to. Nemuselo to mať žiadny vplyv na tehotenstvo. Toto včasné obdobie tehotenstva je založené na princípe “všetko alebo nič”, to znamená, že ak sa má zárodok ujať, ujme sa a tehotenstvo bude v poriadku a ak nie, tak zárodok odumrie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach, ako aj pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.