• Ctg monitor

    Dakujem za odpoved a bežne sa tak budi bábätko v brusku? V tehotenstve je nebezpečný naraz do bruska. Potom sa také robí s bruškom nemôže sa niečo stať s bábätkom alebo plcentou?

    Vopred dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, nemusíte sa obávať. Plod je v maternici dobre chránený. Mierne pohyby bruška nemajú na tehotenstvo, ani plod, ani placentu negatívny vplyv. Áno, prudký náraz na brucho, napríklad pri autonehode alebo skoku do vody by mohlo spôsobiť predčasné odlučovanie placenty, či krvácanie. Pri budení plodu Vám ani plodu nič nehrozí.