• Cibula

    Dobry deň chcem sa opýtať je možný prenos listeriozy cez cibuľu. Zjedla som šalát v ktorom bola iba nastruhana tepelne neupravená cibula a neuvedomila som si to , je možné nejaké nebezpečenstvo? Dávam si na to pozor všetko oplachujem umývam ale tento spať som nerobila ja.

    Vopred dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, aj keď chápem Vaše obavy, nie je potrebné vo všetkom hľadať možný zdroj listerií. Uvedeným spôsobom listeriózou nedostanete. Nemusíte sa obávať. Naďalej však dodržujte hygienické štandardy.