• Slabé špinenie v tehotenstve

    Dobrý deň pán doktor, som v 14tt a kvôli gardnerelle som brala fluomizin a teraz vaginálne probiotiká dr. max flor femina, žiadny diskomfort v pošve nepociťujem, dnes sa mi však objavilo tmavohnedé špinenie v malom množstve. Je to nejaká staršia krv alebo môže to byť z tabliet aj takejto farby? Tablety sú ale biele. Nemám našťastie žiadne bolesti v podbrušku ani nič podobné, ale nerozumiem tomu špineniu. V 8tt som mala 3mm hematóm, ktorý sa mi vyplavil, teraz by som podľa posledného sona nemala mať už žiadny... Ďakujem za Vašu odpoveď.

    Dobrý deň, špinenie, najčastejšie tmavohnedou krvou, do 16. týždňa súvisí s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Je to pomerne časté. Jedná sa o starú krv, ktorá sa vyplavuje z maternice. Hematóm nemusí byť prítomný. Odsledujte si to.