• Krčok

    Dobrý deň,

    chcela by som sa opýtať, či sa mi môže začať skracovať krčok alebo začať mäknúť krčok, ak si ho samovysetrujem v tehotenstve.
    Som v 31. tt a mám krčok 3,6cm. Mám však strašný strach, že sa začnem otvárať a kontrolu mám o dva týždne. Za tie dva týždne by sa nemalo nič zmeniť rapídne ak nemám ťažkosti, ani tvrdnutie brucha a pod.?
    Ďakujem

    Dobrý deň, nevidim dôvod na samovyšetrovanie. Ak sú všetky výsledky vyšetrení, nálezy, cervikometria v poriadku a nemáte žiadne ťažkosti, najmä časté a pravidelné tvrdnutie podbruška, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.