• Ductus venosus

    Dobrý deň pán doktor, prosím Vás o radu.
    Som tehotna momentálne 21+4. Z prvotrimestrálneho screeningu na Slovensku mi vyšli výsledky reverzný tok cez ductus venosus.Ecografia plodu je však v norme.Tiež je tam napísane, ze v 80% reverzny tok regreduje. Máme urobené aj trisomy testy, všetko s nízkym rizikom.
    Žijem v zahraničí a tu už som robila screening v 20-tom tyž. Všetko je v norme, len v správe nieje nič o ductus venosus..Mám trvať na tom aby prietoky tiež skontrolovali? Alebo sa nemusím obávať ak je všetko ok?
    Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

    Dobrý deň, ak sú výsledky morfologického screeningu v norme, nie je prítomná žiadna patológia, ako aj všetky výsledky sú v poriadku, nie je celkom dôvod na obavy. Je dôležité realizovať pravidelné kontroly a postupovať podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.