• Výsledky z UTZ v 1. trimestri

    , Autor: viki1307

    Dobrý deň, čo si myslíte o výsledkoch z utz v 1 trimestri.
    13tt+3 podla CRL
    Srdečná frekvencia 158 úderov/min.
    CRL 72,5mm
    NT 1,8mm
    Ductus Venosus PI 0,790
    Srdce normálny nález v 4dutinovej projekcii, normálny nález 3VV
    Uterine artery PI 1,76 Ekvivalentní k 1,130 MoM
    Trizomie 21 populačné riziko 1:700, upravené riziko 1:2999
    Trizomie 18 Pop. riziko 1:1777 upr. riziko 1:5385
    Trizomie 13 Pop. riziko 1:5555 upr. rizilo <1:20000
    Včera mi volali kvôli odberom ktoré mi robili a vyšiel mi Downov syndrom 1:930.
    Myslíte si že sú to zlé výsledky a na základe toho je tam nejaké podozrenie? Doktor pri robení UTZ nespomínal nič, všetko len v poriadku a v norme. No som z tých výsledkov trošku nervózna. Doktor z utz len odporučil utz v 20tt na ktorý som objednaná a idem 4.4. Na Tripple testy idem v utorok 27.2
    Je to veľmi dlhá doba a ten výsledok ma vystrašil. Myslíte že mám ísť ešte pred tým termínom niekde inde na utz ? Myslíte že ten UTZ môže niečo potvrdiť na základe tohto? Neviem čo si mám teraz myslieť a mám strach. Je to moje 2 tehotenstvo a doma mám zdravú 4 ročnú dcérku, pri nej som mala všetko v poriadku.
    Mám 29 rokov, v čase pôrodu 30.

    Dobrý deň, celkom nerozumiem, ak Vám na základe výsledkov PTS vyšlo upravené riziko Downovho syndrómu 1:2999, na základe čoho sa zmenilo na 1:930. Ako osobne si myslím, že plod bude v poriadku. Ak si chcete byť úplne istá, môžete absolvovať Trisomy test, kde si viete dať vyšetriť aj pohlavie plodu. Nevýhodou je, že to stojí 390€, bez zistenia pohlavia 350€. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Skonzultujte to aj s Vašim obvodným gynekológom, ktorému by výsledky PTS mali prísť.