• riziko rastovej retardacie

    Dobry den, rada by som vas poprosila o vysvetlenie. Vcera som bola v 12 tt + 1 dni a bola som na 3D prvotrimestralnom skriningu. Dnes mi dosli vysledky. Je tam uvedene toto:
    USG:
    CRL 59,00 mm
    Dlzka tehotenstva 12 tyzdnov + 3 dni podla CRL
    NT 1,30 mm
    Ductus Venosus PI 1,20
    plodova voda primerane
    Pupecnik 3 cievy, upon centralny
    Intrakranialna translucencia pritomna
    Nosna kost pritomna
    Trojcipa chlopna normalna
    Vsetky organy co pozerali aj ruky a nohy normalne

    Biochemicky screening:
    Beta HCG 24,67 IU/I
    APP-A 1,860 IU/I
    PIGF 43,90 pg/ml
    Uterine artery mean PI 1,75
    Stredny arterialny tlak MAP 93,3 mmHg

    Vypocet rizika:
    vsetko Ok az na toto:
    Rastova retardacia pred 37 tyzdnom 1:97

    Takze nerozumiem ked je plod velky podla crl na 12+3 a nachadzala som sa v 12+1 ako je mozne ze mi vyslo riziko rastovej retardacie? Ak to spravne chapem vyslo mi to z krvneho odberu, alebo nie? Co to teda znamena ak podla usg je dokonca vacsie?
    Proste nerozumiem tomu celemu, prosim vysvetlite mi to.

    Dakujem.

    Dobrý deň,
    všetky výsledky máte v poriadku a taktiež riziko rastovej retardácie nie je vysoké. Je vyjadrené len určitou pravdepodobnosťou. Nemusíte sa vôbec znepokojovať.