• Sono časté vyšetrenie

    , Autor: Florencia 5

    Áno len vždy som na pohotovosti aj u lekár upozornila že som bola na sono často. No chcem sa spýtať môže toto časté sonovanie spôsobiť smrť ? Poškodenie mozgu? Alebo a zastaviť rast? Ďakujem

    Dobrý deň, nie, ako som už spomínal, štandardné USG vyšetrenie, kedy sa pozerá plod je neškodné. Iba časté a dlhodobé monitorovanie napríklad prietokov krvi, kedy sa zapína Dopoler mód, by mohlo mať negatívny vplyv, napríklad na rast. Je však pochopiteľné, že pri každej návšteve tehotenskej pohotovosti lekár musí realizovať USG, Doppler sa však použije iba na krátku chvíľu. Zbytočne sa neznepokojujte, nie je na to dôvod.