• Hematom a následné špinenie

    Dobrý deň prajem,
    aktuálne som v 9tt tehotenstva, včera som začala krvácať, následne som utekala na pohotovosť kde bolo všetko s bábätkom v poriadku. Od prvého vyšetrenia viem že mám hematom. Včera dr povedal že je vo veľkosti 3x2cm a je za plodom. Na pohotovosti mi pichli dicynone + 3x denne každých 8h beriem aj tabletky + beriem duphaston 2x1tbl, železo 2x1tbl, kyselinu listovú 1tbl denne a euthryox na štítnu žľazu od endokrinologicky tiež 1tbl denne ráno na nalačno. Po injekcii krvacanie ustálo hneď, snazim sa čo najviac oddychovať a beriem príslušné lieky. Dnes už len špinim, väčšinou však len pri utreti vidim na papieri trosku tmavohnedej (starej) krvi plus take ako keby vlasocnice. Na vložke mám za cely deň možno 3kvapky tohto špinenia. Chcem sa opýtať, to špinenie znamená že sa hematom vyplavuje z tela von? Zajtra sa mám hlásiť u obvodnej gynekologicky ale tá ma dovolenku tak budem volať zastupujucemu dr ako mám postupovať, ale chcela by som vedieť aj váš názor. Ďakujem za odpoved

    Dobrý deň, špinenie, či krvácanie do 16. týždňa je najčastejšie spôsobené tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Samozrejme, ak je prítomný hematóm, špinenie môže byť spôsobené aj jeho vstrebávaním, či vyplavovaním. Pokračujte v nasadenej liečbe a kľudovom režime. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.