Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,497 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Možné tehotenstvo

  , Autor: sofi172

  Dobrý deň, s priateľom sme praktizovali petting v čase ovulácie, cez oblečenie. Priateľ vravel, že predejakulačný sekrét neprešiel cez jeho nohavice, ale prirodzene ma chytil stres. Je možné takto otehotnieť? Mám ešte 8 dní do MS, ale bolí ma oblasť podbruška a mám biely
  hrudkovitý výtok. V minulosti som trpela na mykózy a myslím si, že či tento výtok nebude zo stresu (teda návrat mykózy), ale neviem si to dať do súvislosti s tou bolesťou podbruška. Mohlo by to byť zo stresu? Alebo aj ako dôsledok preťaženia svalov po maratóne, ktorý som včera behala? Stresujem už zo všetkého...vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za týchto okolností tehotná nebudete. Podľa opisu sa skôr jedná o mykózu, či zmiešanú formu vaginálnej infekcie. Skúste si realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a následne si realizujte aspoň 10 až 12 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami. Pri pretrvávaní ťažkostí bude potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Je možné ťehotenstvo?

  , Autor: JanaI2

  Dobrý deň,
  priateľ sa mi urobil na brucho, avšak trochu ejakulátu sa dostalo aj na ohanbie, neviem či niečo stieklo aj k pošve.. Hneď som sa išla osprchovať. Je možné, že by smermia takto prežila, dostala sa k vajickovodu a došlo by k počatiu?
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak ste nepraktizovali nechránený pohlavný styk, za daných okoloností tehotná nebudete.

 • Možné tehotenstvo ?

  , Autor: 282821

  Dobrý deň.
  Chcela by som sa opýtať prosím či je možné tehotenstvo v tomto prípade.
  Prvý deň poslednej menštruácie bol 26.1.2024
  Dneska mi mala prísť Ms ale neprišla, klasický test bol negat ale včera som si robila 2 clearblue (predčasné) digitálne testy ktoré boli pozit
  Ale Dnes hodnota hcg v krvi bola len 53. Nie je to málo prosím ?
  Ďakujem vopred za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Ak Vám už bol realizovaný aj odber krvi na beta HCG a bol pozitívny, ste tehotná. Samozrejme, je to skoro realizovaný odber. Ak nemáte žiadne ťažkosti, je potrebné odsledovať dynamiku rastu beta HCG, ako aj USG nález. Nevylučujem, že sa nejedná o normálne tehotenstvo, keďže však bolo zbytočne extrémne skoro zachytené, je potrebné to odsledovať. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám bude vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.

 • Možné tehotenstvo

  , Autor: Tereza1997

  Dobrý deň,
  dňa 13.12.2023 som mala prvý deň poslednej menštruácie, ktorá trvala 6 dní. Dňa 25.12. som pociťovala prechladnutie močového mechúra ale v priebehu ďalšieho dňa som sa preliečila.
  Menštruačný kalendár mi stanovil deň ovulácie na 27.12. V tom čase ma sprevádzali aj mierne bolesti vaječníka. 1.1.2024 sme mali s priateľom nechránený styk s tým, že priateľ ejakuloval do mňa. O pár hodín som začala pociťovať ovulačné bolesti ľavého vaječníka a trvali až do noci a zopakovali sa aj 2.1. Posledné tri cykli som mala 28., 30. 32. dňové. Chcela som sa spýtať či mohla na 20. deň cyklu (1.1.2023) prebehnúť ovulácia, pripadne či mohla byť posunutá z dôvodu prechladnutia a či sa dá predpokladať možné tehotenstvo. Ďakujem Vám veľmi pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za daných okolností sa samozrejme tehotenstvo vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Tehotenský test má však zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Možné tehotenstvo

  , Autor: HerbaBianca

  Dobrý deň pán Dr.
  Chcela by som sa opýtať vyšiel mi včera pozitívny test Clear Blue ktorý sa dá robiť aj pred menštruáciou.Nemam tam zatiaľ úplne tmavú čiaru ale dosť vyditelnu.No mám bolesti brucha ako pred menštruáciou.
  Podľa kalendára by som mala zajtra dostať.Je normálne že mám poz.tehu test ale boli ma brucho ako keby som mala dostať?
  Už mám dve detičky ale pri obidvoch som zistila tehu až keď mi dosť meškali
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť aj falošne pozitívny, prípadne je možné že sa menštruácia dostaví a jednalo by sa tak iba o tzv. biochemické tehotenstvo. Odsledujte si to. Nevidím dôvod na realizovanie si tehotenského testu, ak Vám prakticky menštruácia ani nemešká. Zbytočne si to komplikujete. Neurobíte s tým teraz aj tak nič. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Možné tehotenstvo

  , Autor: HerbaBianca

  Dobrý deň.Pred par dňami sa mi skončila menštruácia.Meškala my presne týždeň.No pred dvoma dňami som začala pociťovať nevoľnosť je my na zvracanie a strašne sa my točí hlava.Je možné že som tehotná napriek tomu že som mala menštruáciu?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu, že praktizujete nechránený pohlavný styk sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Ak sa skutočne jednalo o menštruáciu a nie iba o implantačné špinenie, či krvácanie, podobné menštruácii, pravdepodobnosť tehotenstva je pomerne malá, no nie nulová. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.