• Otázka ohľadom toxoplazmy

    , Autor: Sisa123

    Dobrý deň,

    Som v 9tt a ideme na víkend k rodičom. Majú v dome novú mačku (celkom živé mačiatko, čo si len od niekoho zobrali z dvora). Občas ju pustia aj von. Je možné sa nejak nakaziť toxoplazmou? Oznamovať tehotenstvo ešte neplánujeme, tak by som potrebovala vedieť, čomu sa prípadne vyvarovať alebo či tam neísť.

    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, ak spomínaná mačka žila na ulici a nebola veterinárne ošetrovaná, existuje reálne riziko infekcie toxoplazmózy, pokiaľ budete mať priamy kontakt s infikovanou mačkou, či manipulovať s infikovanými predmetmi od mačacích výkalov.