Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,496 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Stagnácia váhy

  , Autor: Diana33#

  Dobrý deň
  Chcem sa opýtať. Som v 27 týždni tehotenstva. Pri poslednej poradni som pribrala 5kg (24 týždeň) o týždeň mám ďalšiu poradňu no vôbec som nepribrala za posledný mesiac
  . Celkový prírastok na váhe doposiaľ mam 12kg.
  Chuť do jedla mám a teda sa stravujem normálne. Je to normálne že mi takto zastagnovala váha

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, je to v poriadku. Ak ste doposiaľ pribrali 12 kg, je to v poriadku. Dôležité je, či rastie plod a či nie je prítomné zaostávanie v raste. Ak boli výsledky všetkých vyšetrení a nálezy v poriadku, môžete byť kľudná. Prírastok hmotnosti nemusí byť symetrický. Je to individuálne u každej ženy.

Podobné otázky

 • Stagnacia vahy v 32 tyzdni

  , Autor: lussinda

  Dobry den.
  Dnes na poradni som pri vazeni zistila ze za posledne 3 tyzdne som vobec nepribrala. Teda vazim rovnako ako v 29 tyzdni.
  Pani doktorka skontrolovala babatko ktore sa posunulo od 1200g k 1890g takze povedala ze ziadne obavy mat nemusim, babatko rastie.
  Aj tak vsak nerozumiem tomu preco sa nehybe moja vaha. Mohol by tam byt nejaky problem?
  Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, je pomerne časté, že sa u pacientky nemení hmotnosť. Keď však plod rastie, znamená to, že vy chudnete. He to vždy lepší prípad, ako by mal stagnovať váha plodu a vy by ste na hmotnosti naberali. Ak boli výsledky všetkých vyšetrení v poriadku, nemusíte sa obávať. Postupujte podľa odporúčaní ošetrujúcich lekárov.