• Mykóza v tehotenstve

    , Autor: 20Lucia20

    Dobrý deň, ďakujem za rady, skúsim Clotrimazol niečím nahradiť. Len by som sa chcela opýtať, či môže alergická reakcia na vaginálne tablety nejako ublížiť bábätku? Som v 33 tt tehotenstva.
    Ďakujem

    Dobrý deň, prakticky to na plod nemá vplyv. Teoreticky by to mohlo mať na tehotenstvo vplyv v prípade, ak by došlo k prudkej alergickej reakcii, ktorá by spôsobila generalizovanú odpoveď organizmu. To však nie je Váš prípad, takže sa nemusíte obávať.