• Cakanie na potrat

    , Autor: Aliz

    Dobry den, mam zamlknuty potrat, vyckavam na ms. Mozno hlupa otàzka, ale mozem sa ist normàlne kúpat na kupalisko, aj mat pohlavny styk? Comu sa ma vyhybat? Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, kúpať sa, ako aj mať pohlavný styk môžete, neviem však, či má zmysel čakať na krvácanie.
    Ak Vám bol diagnostikovaný Missed abortion, teda zamlčaný potrat, štandardne sa u pacientky plánuje inštrumentálne vyčistenie dutiny maternice. Nečaká sa na krvácanie, kedy je aj tak pravdepodobnosť, že sa maternica nevyčistí dôkladne, prípadne bude prítomné silné krvácanie, pomerne vysoká. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, prípadne navštívte zdravotnícke zariadenie, kde určia ďalší postup.