• Magnézium v 1trimestri

    , Autor: Nika31

    Dobrý deň som v 8tt a beriem magnézium Galvex 500mg keď som to povedala svojmu gynekológovi opýtal sa ma že prečo beriem že či som nervózna že magnézium sa berie asi hovoril že až od 24 tt že v prvom trimestri nie je vhodné a netreba.ze mám brať len kyselinu listovú a D 2000.Mam vysadiť teda toto magnézium?

    Dobrý deň, nepoškodíte si, ale ak nemáte kŕče v lýtkach, ani iné prejavy nedostatku horčíka, nemusíte ho užívať pravidelne. Väčšinou sa užíva až v druhom trimestri, kedy ženy začínajú pociťovať častejšie tvrdnutie podbruška, prípadne dostávajú kŕče v lýtkach. Podľa mňa môžete magnézium vysadiť. Kyselinu listovú môžete užívať. Ak však užívate tehotenské vitamíny, horčík, ako aj kyselina listová sú obsiahnuté aj v nich.