• Bolesti v krížoch

    , Autor: JePaTa

    Dobrý večer pán doktor,
    mávam posledné dva dni bolesti, ktoré vyrážajú z drieku az ku análnemu otvoru, a nasledne do celých nôh, až po chodidlá. Sem tam aj také menšie bolesti v podbrušku, ale je to skôr len taká slabosť /pobolievanie.
    Som v 33tt
    Pohyby cítim počas dňa keď si sadnem ale nie tak intenzívne, od rána do večera, skôr v takých fázach.
    Termín ku lekárovi mám v stredu, a viem že mi neviete povedať na diaľku, čo mi je, len sa chcem informovať, či je to v tomto štádiu bežné keď párkrát cítim pohyby, či je normálna táto bolesť v krížoch až po chodidlá, alebo to nie je normálne a mám ísť k lekárovi hneď.
    Ďakujem.

    Dobrý deň, pobolievanie krížov je so zväčšovaním sa maternice spôsobené zmenou zakrivenia chrbtice, čo sa v tehotenstve vyskytuje, hlavne vo vyššom štádiu tehotenstva, bežne. Predpokladám, že sa u Vás vyskytuje problém s chrbticou, ktorý ste však nemuseli mimo tehotenstva pri normálnom fungovaní pociťovať. Môže sa jednať o neurologický problém. Ako ste správne spomenuli, takto sa Vám naozaj neviem bližšie objektívne vyjadriť. Určite však odporúčam neurologické, prípadne aj ortopedické vyšetrenie. Čo sa týka cítenia pohybov plodu, v III. trimestri má plod v maternici menej miesta, ako v II. trimestri, takže aj intenzita pohybov plodu sa mení. Odsledujte si to.