• Myom

    , Autor: Domi2210

    Dobry den, chcem sa informovat mam napisane v sprave: o vag.vlavo a vpredu hmatny v krcku myomatozny uzol, za nim j cervix je 2,5 cm dlhy, uzatvoreny utlaceny myomom, nekrvaca.
    TVS- cervixje 45mm dlhy, je zatlaceny myomom, vlavo a dopredu je isthmocervikalnej oblasti myomatozny uzol 85x68mm, az za nim vyssie je dutina s plodom, ten vidno pri TAS, je vitalny s CRL 92mm, vidno aj popisovany myomatozny uzol, ten bude s vysokou pravdepodobnostou tvorit porodnu prekazku.

    Je tam prosim velke riziko potratu?
    Momentalne som 14+4tt
    Dakujem za informaciu.

    Dobrý deň, ak nie je myomatózny uzol v dutine maternice a netlačí na plod a nemá vplyv na správny vývoj plodu a tehotenstvo ako také, nemusí mať na tehotenstvo zásadný vplyv. Podľa opisu je však myomatózny uzol veľkých rozmerov. Na základe opisu mi však nie je celkom jasné, či je myóm súčasťou steny maternice alebo sa jedná o tzv. rodiaci sa myóm (myoma nascens). Je vhodné konziliárne vyšetrenie v nemocničnom zariadení, kde sa určí další postup, aj v zmysle zváženia odstránenia myómu. Nepoznám však všetky informácie, ani ďalšie okolnosti, ani som nevidel USG nález, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.