• Stena maternice

    , Autor: Jani77

    Dobry den pan doktor, bola som dnes na vysetrenie u gynekologa kvoli discomfortu pri moceni. Som v 15.tyzdni. Vaginalny ster bol pozitivny na kvasinky. Ale ine ma trapi. Pritom ako vysetroval tak presiel poriadne sonom aj mocovy mechur a steny maternice a do spravy napisal enormne tenky dolny segment uteru t.c intaktny zobrazujuci sa pri plnom moc.mechuri. Nebol to moj lekar ale zastupujuci takze skupy bol dost na slovo a nic mi k tomu nepovedal aj napriek otazkam. Mozete mi prosim vas dat vas nazor ci je toto nieco nad cim mam panikarit uz teraz? Nerozumiem ci mi hrozi ze tehotenstvo nedonosim. Je to moja prva gravidita. Dakujem pekne!

    Dobrý deň, tenký dolný segment zvykne byť u pacientiek po cisárskom reze alebo po odstraňovaní myómov. Bez videnia nálezu sa Vám k tomu neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak boli výsledky vyšetrení v poriadku a tehotenstvo prebieha bez komplikácií, nemusíte sa obávať a určite nepanikárte. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov a nasledujúcu poradňu absolvujte podľa plánu.