• Uzivanie Otrivin Menthol 0,1%

    , Autor: dusana1512

    Dobry den chcela by som sa opytat . Od zaciatku tehotenstva vlastne uz pred tym nez som otehotnela som uzivala aj uzivam sprej do nosa Otrivin Menthol 0,1% . Kedze nic ine mi na nadchu nezabera . Ale je to max 2 krat za den . Rano a potom vecer pred spanim . Az dnes mi pani v lekarni povedala ze sa o uzivani treba poradit s lekarom pocas tehu . Zatial vsetky vysledky krvy som mala v poriadku a momentalne som v 18tt. Mohlo to nejak poskodit plod alebo pri dalsom uzivani moze poskodit ? Dakujem bojim sa nevedela som ze aj lokalne lieky by mohli uskodit .

    Dobrý deň, áno, spomínaný sprej do nosa by sa počas tehotenstva aplikovať nemal, je to uvádzané výrobcom. Existuje viacero vhodných preparátov, ktoré si môžete aplikovať aj počas tehotenstva. V lekárni Vám určite poradia. Sprej ste neužívali v nadmernej dávke. Ak sú všetky výsledky vyšetrení v poriadku a tehotenstvo prebieha normálne, nemusíte sa obávať.