• Strava v tehotenstve

    , Autor: Lemon_99

    Dobry den, pred zistením tehotenstva som akurat 5tt +0d (teraz zistené) som asi 2 tyzdne dozadu konzumovala bryndzove halusky u svokry (netusim aka bryndza a odkial bola) tiez som si dopriala ryby v konzerve, 2 kavicke lyžičky paštéty (nechutila mi viac som nezjedla) v hoteli, fetu z obchodu do šalátu naprikald, krvavnice a jaternice (tepelne spravované), alebo v hoteli vajicka (volske oci) kde sa teosku vyleje zltko inak urobene.. co som citala na internete ma uplne vystrašilo, je teeba sa obávať napr toho maleho kúsku paštéty alebo vajíčok ci tych halušiek bryndzových? Citala som hrozne scenára a vobec neviem co teraz robit neviem spatne zistit v akom stave bola ta bryndza ci pasterizocana alebo nie :(

    Dobrý deň, nemá zmysel sa trápiť nad tým, čo ste zjedli predtým. Ak teraz viete, že ste tehotná, budete si na konzumáciu neodporúčaných potravín a pokrmov dávať pozor. Absolvujte pravidelne tehotenské poradne podľa odporúčaní. Objednajte sa na PTS (prvotrimestrálny screening), ktorý sa realizuje v 11. - 14. týždni tehotenstva.