• Gestacny vak

    , Autor: veveruska

    Dobry den prajem.Poslednú menštruáciu som mala 25.7.2022,,,24.8 som zistila z tehotenského testu ze som tehotná.potvrdilo to aj hcg ktore ale malo nízku hodnotu len 73.to bolo piatok.tešila som sa no večer som začala špiniť krvácať tak som sla do nemocnice.na sone nebolo nic vidieť.v sobotu mi odobrali krv na hcg to stúplo na 100. No stale som mala tlak v podbrušku.Dnes hcg hodnota 260 podla krvi tehotná som no ine tomu nenasvedčuje.v maternici bolo nieco vidieť vraj to moze byt aj gestacny vak no mal lem 4mm a prázdny.vraj to moze byt len rozšírená žľaza lebo neukázalo na monitore ani tyzden tehotnosti.plus mi povedali ze mam velmi velmi nízku sliznicu maternice vraj len 3 mm co je pre tehotnost malo.som ako na ihlach neviem co to znamena a aj tie hodnoty hcg sa mi zdaju pomerne nízke na to kedy som mala poslednu menštruáciu.plus 5.8 nechceny styk no neverím ze zrovna vtedy by som mohla otehotnieť.poprosím vas o radu.stale krvácam ci je to vobec normálne take hodnoty hcg a nízka sliznica maternice.dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Iba na základe opísaných okolností sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. 4. týždeň tehotenstva na USG nie je ešte vždy vidieť, záleží tiež na kvalite USG prístroja. Odporúčam postupovať podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov, ktorí sa Vám vedia najobjektívnejšie vyjadriť.