Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,514 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • šalvia v tehotenstve

  , Autor: anne56

  Dobry den, ja som nevedela o tomm ze sa bylinky v tehu nemozu, gynekolog ma neupozornil, bola som v 25tt ked som pila salviovy caj asi 2,5l denne po dobu 5 dni.. ako som mohla ublizit babatku? teraz som 31tt

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak ste už v 31. týždni tehotenstva a výsledky a USG nálezy boli doteraz v poriadku, nemusíte sa obávať a stresovať. Nemyslím si, že krátkodobé pitie čaju vo vyššom týždni tehotenstva by malo vplyv na tehotenstvo.

Podobné otázky

 • Šalvia v tehotenstve

  , Autor: KlaudiŠ

  Dobrý deň. Som v 12 t a mám covid spojený s bolesťou hlavy, hrdla a slabosťou. Obvodný lekár mi predpísal anginal so šalviou (sprej na hrdlo). Všade som však čítala, že šalvia v tehotenstve je nebezpečná. Aký je Váš názor? Je to bezpečné?Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nemusíte sa obávať. Šalvia v takejto forme pôsobí len lokálne. Dokonca pri niektorých šalviových sprejoch (Florsalmin) nájdete informáciu, že sa môžu používať aj počas tehotenstva a dojčenia.