• Šalvia v tehotenstve

    , Autor: KlaudiŠ

    Dobrý deň. Som v 12 t a mám covid spojený s bolesťou hlavy, hrdla a slabosťou. Obvodný lekár mi predpísal anginal so šalviou (sprej na hrdlo). Všade som však čítala, že šalvia v tehotenstve je nebezpečná. Aký je Váš názor? Je to bezpečné?Ďakujem.

    Dobrý deň, nemusíte sa obávať. Šalvia v takejto forme pôsobí len lokálne. Dokonca pri niektorých šalviových sprejoch (Florsalmin) nájdete informáciu, že sa môžu používať aj počas tehotenstva a dojčenia.