• Zvýšené leukocyty

    , Autor: Luciluc

    Dobrý deň, som v 28tt. Keďže som sledovaná aj na internom, každý mesiac mi robia odberym minulý mesiac som mala zvýšené leukocyty 13,2 a tetaz až 14,7. Pokiaľ je zvýšená hodnota v tehotenstve v norme? Gynekológ mi na to minulý mesiac povedal, že je to normálne, ale keďže to opäť stúplo, a stúpa to stále pri ďalšej kontrole, tak ma to znepokojuje.
    Zároveň mi klesol hemoglobín na 118 ale železo sa drží na 13,5, to by myslím malo byť ešte v poriadku.
    Poradňu mám až o 2 týždne.

    Ďakujem

    Dobrý deň, hodnoty máte v poriadku. V tehotenstve môžu byť leukocyty mierne zvýšené. Záleží to tiež od toho, ako ste zavodnená v čase odberu krvi. Nemusíte sa obávať. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.