• Výsledky moču

    , Autor: Mischa

    Dobrý deň pán doktor, prosím vás potrebujem od vás radu. Kamarátka mi robí v laboratóriu a vyšetrila mi moč, kde mi zistila že mám zvýšené leukocyty 40 000, erytrocyty prítomné a bakterie tiez prítomné.Som v 23. týždni tehotenstva. Môže to byť od prechladnutia? Aj keď nemám žiadne príznaky, ako časté močenie, pálenie, rezanie? Neviem čo mám teraz vlastne robiť? Viete mi poradiť? Mohla by som zatiaľ piť urologicky čaj, alebo radšej nie? Ďakujem za skorú odpoveď

    Dobrý deň, v tehotenstve sa nemusí pri takomto náleze v moči jednať o problém spôsobený zápalom, je však potrebné to riešiť. Môže sa jednať o tlak maternice na močovody a tým zhoršenie či spomalenie odtoku moču, čo napomáha aj baktériám v množení. Je vhodné dodržiavať denný príjem tekutín aspoň 2 litre, môžete piť aj urologický čaj. Návšteve obvodného gynekológa sa ale asi nevyhnete.