• Zvýšené leukocyty v moči

    , Autor: Gréta2604

    Dobrý deň pán doktor.
    Bola mi nameraná zvýšená hodnota leukocytov v moči (40). Nemám žiadne ťažkosti, problémy s močením, pálenie, rezanie, preto ma to prekvapilo. Som v 16. týždni tehotenstva. Čo môže táto hodnota znamenať? Za reakciu ďakujem a ostávam s pozdravom.

    Dobrý deň, mierne zvýšená hodnota leukocytov moči nemusí znamenať absolútne nič a v tehotenstve je pomerne častá. Dôležité sú však aj ostatné výsledky vyšetrení. Ak sa v moči nenachádzajú červené krvinky, či baktérie a vyšetrenie krvného obrazu a CRP je v norme, malo by to byť v poriadku. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať ošetrujúcich lekárov, ktorí poznajú všetky výsledky vyšetrení a najobjektívnejšie sa Vám vedia vyjadriť.