• Aspirin

    , Autor: Majka1103

    Dobry den chcem sa opytat som 26+6tt a dnes my lekar predpisal aspirin 500mg v davke 2×1 na kolko ma zapal ramenneho klbu.Chcem sa opytat ci to mozem uzivat kedze som sa docitala ze by sa nemal dakujem.

    Dobrý deň, aspirín sa v tehotenstve podáva aj ako prevencia preeklampsie, samozrejme v nižšej dávke, 100 - 150mg denne. Vyššie dávky by sa mali v 1. a 2. trimestri gravidity podávať, pokiaľ to nie je nevyhnutné. Ak je to nevyhnutné, má sa použiť najnižšia dávka a dĺžka liečby má byť čo najkratšia.