• Vyšetrenie SPS

    Dobrý deň, takmer od začiatku tehotenstva užívam preventívne aspirín, neskôr mi odporúčil gynekológ dávku zvýšiť na 1,5 tablety kvôli riziku zhoršeného prietoku krvi dolnej dutej žily a preeklampsie. Hematológ ma poslal na vyšetrenie SPS, kedy je potrebné aspirín vysadiť na 10 dní, zároveň však nevie o tomto riziku prietoku krvi keďže som mala posledné vyšetrenie dávnejšie a nemôžem sa mu dovolať. Je bezpečné v mojom prípade vysadiť na 10 dní aspirín alebo odporúčate nahradiť dávku injekčne?
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, ak užívate Aspirin iba preventívne, desaťdňové vynechanie nepredstavuje zvýšené riziko. Podávanie nízkomolekulárneho heparínu v tomto prípade nesplní účel. Je však vhodné, aby aj gynekológ, aj hematológ navzájom vedeli o plánovaných vyšetreniach, najmä za okolností, že užívate Aspirín z gynekologickej indikácie.