• Omikron

    , Autor: Andrea_Bacher_0910094223

    Dobrý deň, som v 35 týždni tehotenstva, dostala som omikron, očkovaná som 2x, mám bolesť v krku a vnútornú horúčku svalstvo ma bolí, nádcha, bolesť hlavy,

    Doktorka mi odporúčala len paralen 2x za deň, cmúľacie tabletky, pijem čaje citrón,ovocie, myslite si že babetku sa nič nestane ? Ďakujem pekne za radu a povzbudenie

    Dobrý deň, nemusíte sa obávať, vzhľadom k očkovaniu by ste nemali mať ťažký priebeh a na tehotenstvo by to nemalo mať vplyv. Paralen môžete užívať aj v dávke 2 tablety (1000mg) každých 6 hodín. Samozrejmosťou je dostatok tekutín (2 - 3 litre denne). Vitamíny, najmä C a D, ovocie, ako aj cmúľacie tabletky na uvoľnenie bolestí hrdla užívať môžete.