• hraničné hodnoty

    , Autor: Tina_11

    Dobrý deň p. doktor, včera ma na poradni v nemocnici trošku vystrašili, že je možné že o týždeň ma nechajú ležať v nemocnici. Som na rizikovej ambulancii z dôvodu cukrovky 2. typu od januára 2021 na tabletkách , v tehotenstve vysadené len diéta a od novembra na inzulíne. Mám vraj viac hraničných vecí ako plodová voda, prietoky, skrátený krčok a čosi s placentou. PM 15.5.2021, ovulácia posunutá -dňa 2.6.2021 podaná inj Ovitrelle. K 3.1. 2022 som podľa USG 33+2 tt.
    Hodnoty zo správy:
    AS+, PP+, normohydramnion, placenta bpn g.I./ susp. biloba, BPD 33/5, AC 33/0, FL 32/6, EWF 2130 g, RI AU 0,69, cervikometria-cervix dĺžky 20 mm, bez funnelingu, čípok dĺžky 1,5 cm, sakrálne orientovaný, tuhý, uzavreté pôr. cesty.

    Pred týždňom (27.12.) v 32+2 tt ma vyšetroval iný lekár a všetko v poriadku.
    Hodnoty : AS+, PP+, normohydramnion, placenta bpn g.I., BPD 82 33/0 AC 282 32/2, FL 63 32/6, EWF 2040 g, RI AU 0,68, cervikometria-cervix dĺžky 30 mm, čípok dĺžky 1,5 cm, sakrálne orientovaný, tuhý, uzavreté pôr. cesty.

    Veľmi pekne Vás prosím o Váš pohľad.
    ĎAKUJEM

    Dobrý deň, čo sa týka USG nálezov hodnotiacich veľkosť plodu, množstvo plodovej vody, placentu a prietoky v pupočníkovej cieve, hodnoty sú v norme. Cervikometria sa síce po týždni mierne zhoršila v zmysle skrátenia dĺžky krčka, nedochádza zatiaľ k otváraniu krčka. Vaginálny nález je zatiaľ v norme. Dopredu Vám však neviem predvídať výsledky a nálezy vyšetrení. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.