• Málo plodovej vody

    , Autor: Šlacká

    Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa informovať, dnes som bola na poradni som v 30tt a doktorka mi povedala, že mám málo plodovej vody-doslova hraničné hodnoty. Kontrolovala mi prietoky vraj sú v poriadku RI 0.66. Dieťatko má vraj 1600g. P.doktorka mi predpísala 1*1.5tab anopyrin 100mg a 3*1tab oxyphyllin...a kontrolu o 2 týždne. Mám trochu obavy, nakoľko som oba pribalove letáky čítala a oba lieky sú v tehotenstve nevhodné.Anopyrin je v 3.trimestri zakázaný. Mám brat tieto lieky prosím??

    Dobrý deň, je nezvyčajné nasadzovať Anopyrin v tak vysokom týždni. Už keď ho majú pacientky predpísané, vysádza sa v 34. - 36. týždni tehotenstva. Neviem presne, za akým účelom Vám boli predpísané lieky. K množstvu plodovej vody sa neviem takto vyjadriť. Ak bolo USG vyšetrenie, až na množstvo plodovej vody, v poriadku, nevidím dôvod na užívanie spomínaných liekov. Ak sa obvodnému gynekológovi niečo nepozdáva, pacientka sa odosiela na konziliárne vyšetrenie do nemocničného zariadenia. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.