Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,295 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pamycon

  , Autor: kativa12

  Moze sa pamycon, ked sa snazime o dieta? Pripadne co ine do nosa sa moze?
  Dakujem!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Pamycon sa môže užívať aj počas tehotenstva.

Podobné otázky

 • Tabletky

  , Autor: Iva619

  Dobrý deň prajem.
  Chcela by som sa poradiť. V čase 3tt až 4tt ( o čom som žiaľ nevedela) som dostala zo zubu zápal stredného ucha. Dostala som antibiotika Azibiot ( 3kusové s učinkom na 10dni), Pamycon a Paralen kt.som užívala cca 3x denne 5dní. Aby toho nebolo málo, seklo ma v chrbtici tak silno, že mi bol pichnutý tramal a infúzia. Následne mi bolo odporučené užívať Guajacuran (čo je v poriadku asi), 1x denne Aflamil prášok proti bolesti a 2x denne Dorsiflex ! (kt.je počas tehotenstva zakázaný). Ten som brala asi 5dni tak dokopy 10tabl. Chcela by som sa opýtať či je tam nejaké riziko pri takom počte. Bola som aj u svojej gynekologičky ale iba mikla plecom a viac to neriešila. Teraz sa však bojím lebo všade čítam že 4tt je na tabl.dosť rizikový pre dieťa. Za odpoveď Vám ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je pravda, že prvý trimester je na lieky proti bolesti a antibiotiká najcitlivejší, ale ak sa má tehotenstvo udržať, udrží sa, ak nie, tak nie, to už neovplyvníte. Z menovaných liekov sa neodporúča užívať počas tehotenstva hlavne Dorsiflex, ale nemyslím si, že dané množstvo bude mať zásadný vplyv na tehotenstvo. Ak to je plánované a žiadúce tehotenstvo a nemáte žiadne ťažkosti, odporúčam objednať sa na PTS prvotrimestrálne USG vyšetrenie, a následne absolvovať aj morfologický aj fetálny screening. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • vysoke CRP

  , Autor: katik512

  Dobrý deň,
  rada by som sa opýtala, som v 22.týždni a mám vysoké CRP 64, podozrenie na zápal dutín a bola som v stredu aj na výtere z nosa. Pani doktorka mi predpísala kvapky Pamycon a Bioparox, budem potrebovať aj antibiotiká ale až na základe výsledkov výteru, ktoré však budú až v pondelok. Nemôže zápal ohroziť bábatko, keď nemám žiadne lieky?
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  CRP 64nie je až také vysoké, to sa nemusíte zatiaľ obávať
  Bioparox je lokálne ATB v spreji a pamycon je tiež ATB kvapky, tak máte zatiaľ postačujúcu liečbu , nemusíte sa obávať

  s pozdravom