• Moraxella v tehotenstve

    , Autor: lussinda

    Dobry den.
    Pri beznej preventivnej prehliadke (ziadne symptomy) mi bola zistena moraxella v krku aj nose a predpisane atb Augmentin. Pred zaciatom liecby som si urobila test, ktory vysiel pozitivne. Lekarka mi odporucila namiesto Augmentinu uzivat kvapky Pamycon.
    Je mozne ze tento bacil nejako ublizi dietatku? Toho sa obavam najviac.
    Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, Moraxella osídľuje sliznicu horných dýchacích ciest, spojovkový vak a genitálny trakt. Patogenita je však veľmi nízka. Je otázne, či je potrebná liečba. Pamycon môžete užívať aj počas tehotenstva. Jedná sa o lokálne antibiotikum a pri odporúčanom spôsobe podávania sa neočakáva nepriaznivý vplyv na plod v priebehu tehotenstva. Postupujte podľa odporúčaní lekárov.