• Dalacin

    , Autor: Liliena

    Bavily sme sa o bezpriznakovom zápale. Vraveli ste že je to nebezpečnejšie. Ale hygienu veľmi dodrzujem. pouzivam sprchovace gely určené na intímne miesta . Tak z čoho potom som mohla dostať zápal? A v čom môže byť nebezpečnejšie??, a neohrozí to bábätko?

    Dobrý deň, nemusí sa jednať o zanesenie infekcie zvonku, ale o zápal spôsobený baktériami, ktoré sa v pošve nachádzajú aj za normálnych okolností, ale pri porušení vaginálnej mikroflóry dôjde k ich premnoženiu. Volá sa to bakteriálna vaginóza. Dlho neliečená vaginóza môže mať vplyv na krčok maternice v zmysle jeho možného skoršieho dozrievania.