Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,788 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Matitida a antibiotika

  , Autor: shfsxbfoasdbvkasmvn

  Dobrý den Pán Dr.,
  chcela by som sa opytat, ci viete o nejakych antibotikach na mastitidu bez obsahu co i len malinkeho Penicilinu. Mam na penicilin velku alergiu, nemozem ho ani len v malinkom mnozstve, cize potrebovala by som vediet o nejakych antibiotikach bez penicilinu.
  Moja dr mi po prvom tehotenstve,kedy som mala rovnaky zapal predpisala s malym obsahom penicilinu, lebo ze ine nie su, ze su vsetky na baze penicilinu. Je to pravda? Uz mam 4 dni teploty a bojim sa jej aj zavolat, ze mi zase predpise nejaky penicilin.
  Vedlei by ste mi napisat nejake odporucania na antibotikum bez ?

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, na mastitídu môžete užívať napríklad Dalacin C, či Zinnat. Všetko sú to samozrejme antibiotiká na lekársky predpis. Pri teplote užívajte Paralen v dávke 2 tabletky každých 8 hodín. Nepoznám však okolnosti mastitídy, či sa jedná o zápal prsníkov počas kojenia, nepoznám ani ďalšie informácie, výsledky vyšetrení a okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť.