• Výpočet týždňov

    , Autor: Ketrin94

    Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa spýtať čo znamená označenie 16tt+0d. Je to 1. deň 17-teho týždňa alebo posledný deň 16-teho týždňa? A ešte by som sa chcela spýtať akým týždňom končia jednotlivé mesiace? Napr 4. mesiac končí ukončením 16-teho alebo 17-teho týždňa? Nie je na to nejaká spoľahlivá tabuľka? Ďakujem veľmi pekne

    Dobrý deň, 16+0 je ukončený 16. týžden tehotenstva - 16 týždňov a 0 dní. Prvý deň sedemnásteho týždňa je 16+1 a posledný deň sedemnásteho týždňa je 17+0. Lunárny mesiac, v ktorom je tehotenstvo datované, má 28 dní, teda presne 4 týždne. Tehotenstvo trvá 10 lunárnych mesiacov alebo 9 kalendárnych mesiacov, ktoré majú od 28 - 31 dní, v závislosti od mesiaca. Štvrtý mesiac tehotenstva končí 16+0. 16+1 je už prvý deň piateho mesiaca tehotenstva. Na internete je množstvo tehotenských tabuliek.