• Tvrdnutie bruška

    , Autor: Siska1234

    Dobrý deň pán doktor,chcela by som sa opýtať na tvrdnutie bruška a menštruačné bolesti . Tvrdnutie mávam každý deň , myslím že je to aj 20x denne určite, menštruačné bolesti tie mávam iba občas. Bola som s tým u lekára už 3x , zakaždým našťastie všetko v poriadku, krcok uzavretý a tuhý aj pod usg cervikometriou. Len neviem či to mám brať v mojom prípade ako bežnú súčasť tehotenstva ,ale sa stále zľaknúť a ísť k lekárovi? Som v 22+3tt. Magnerot beriem 2xdenne.
    Ďakujem veľmi pekne. A prajem pekný deň.

    Dobrý deň, MagneROT si môžete v prípade potreby navýšiť na 3x2 tabletky. Snažte sa obmedziť hladkanie bruška, ktoré dráždi maternicu. Maternica sa každým dňom zväčšuje, či môžete pociťovať ako mierne ťahavé, či tlakové bolesti. Plod sa v maternici môže opierať o niektorú časť maternice, čo môže byť sprevádzané tvrdnutím v danom mieste. Ak sú všetky vyšetrenia v poriadku, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to. Samozrejme, pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.