• Krčok v tehotenstve

    , Autor: Leňuš21

    Dobrý deň, prosím vás, momentálne som v 23tt a minuly týždeň na poradni má lekár troska vystrašil, že dĺžka môjho krčka 3cm je na hranici normy, inak všetko ostatne je v poriadku. Bábätko bolo hlavičkou dole. Mám nariadený prísny kludovy režim. No neviem čo všetko môžem robit. Som momentálne sama, manžel je v zahraničí, musím chodiť venčiť psíka, na nákupy, pripadne upratovať atd. Fyzicky sa veľmi nenamaham, snažím sa poväčšine oddychovať s vyloženými nohami. Je to takto v poriadku, alebo mám niečo obmedziť? Napr prechádzky so psom? Alebo dokonca niekoho požiadať napr o nákup? Ďakujem za odpoved.

    Dobrý deň, jediný údaj, a to dĺžka krčka 3 cm, je nedostatočný k tomu, aby sa dalo bližšie vyjadriť. Dôležité je, či sa krčok neotvára z vnútra, teda či nie je prítomný funneling, aká je reálna dĺžka krčka a aká aktívna časť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Pri akýchkoľvek nejasnostiach ho kontaktujte.