Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,401 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krcok v tehotenstve

  , Autor: Lenka

  Dobrý deň. Som v 23 týždni a pred týždňom som musela ísť na pohotovosť kvôli krvácaniu z krčka. Od začiatku tehotenstva ma aj pobolieva brucho ale už druhý deň mi v ňom akoby pulzuje a včera mi asi aj tvrdlo. V lekárskej správe som si všimla že mám hrdlo na 2 CM. Na nete som si prečítala že to nie je normálne ale doktorka mi ohľadne toho nič nepovedala. Odporučila mi síce kludovy režim ale dala mi normálne vychádzky. Preto sa chcem spýtať či to je normálne a či môžem normálne chodiť vramci vychádzok von nakoľko niektoré ženy musía ležať s vyloženými nohami. Tak či si tými vychádzkami ešte viac nepohorsim. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, informácia o dĺžke krčka maternice je len čiastočná, nie je dôležitá len dĺžka krčka, ale aj to, či ste prvorodička alebo už detičky máte, či je hrdlo otvorené, alebo je náznak otvárania krčka zvnútra. Ak Vám obvodná gynekologička nedala prísny kľudový režim, tak občasné vychádzky nepoškodia, ale netreba to preháňať. Nevidel som ale nález, takže bližšie sa vyjadriť neviem. Pri akýchkoľvek otázkach alebo nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás pozná najlepšie a má k dispozícii aj všetky výsledky vyšetrení a vie najlepšie komplexne posúdiť Váš stav.

Podobné otázky

 • Kontrola krčka

  , Autor:

  Dobrý deň
  Chcem sa spýtať ako často sa môže kŕčok v tehotenstve vyšetrovať ?? Každé dva týždne poprípade mesiac nie je veľa?? Nemôže sa palpacnym vyšetrením poškodiť či oslabiť ?? Som v polke tehotenstva...mňa po vyšetrení boli zospodu celý deň no nekrvacam..
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vrámci tehotenských poradní je štandardom vaginálne vyšetrenie, kedy sa hodnotí stav krčka maternice. Poškodiť sa bežným palpačným vaginálnym vyšetrením krčok nedá. Teraz ste vyšetrovaná každé 4 týždne, neskôr každé 2 týždne a po 36. ukončenom týždni tehotenstva to bude každý týždeň. Po vaginálnom vyšetrení môže dôjsť k zašpineniu v deň alebo deň po vyšetrení, s blížiacim sa termínom pôrodu je táto pravdepodobnosť väčšia. Mierny dyskomfort po vyšetrení je individuálny. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.