• Kontrola krčka

    , Autor: Merymisko123

    Dobrý deň
    Chcem sa spýtať ako často sa môže kŕčok v tehotenstve vyšetrovať ?? Každé dva týždne poprípade mesiac nie je veľa?? Nemôže sa palpacnym vyšetrením poškodiť či oslabiť ?? Som v polke tehotenstva...mňa po vyšetrení boli zospodu celý deň no nekrvacam..
    Ďakujem

    Dobrý deň, vrámci tehotenských poradní je štandardom vaginálne vyšetrenie, kedy sa hodnotí stav krčka maternice. Poškodiť sa bežným palpačným vaginálnym vyšetrením krčok nedá. Teraz ste vyšetrovaná každé 4 týždne, neskôr každé 2 týždne a po 36. ukončenom týždni tehotenstva to bude každý týždeň. Po vaginálnom vyšetrení môže dôjsť k zašpineniu v deň alebo deň po vyšetrení, s blížiacim sa termínom pôrodu je táto pravdepodobnosť väčšia. Mierny dyskomfort po vyšetrení je individuálny. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.