• Obličková kolika v 31 tt

    , Autor: Sarus333

    Dobrý večer pán doktor píšem sem už som zúfalá z bolesti.. dnes ráno o 4 som skončila na pohotovosti s tým že som mala celu noc ukrutne bolesti v podbrušku a krížoch a v sprche som videla ako zo mňa tečie krv. Na pohotovosti ma videla gynekologička ktorá usúdila že bábätko je chvála bohu v poriadku že krčok drží nič čo by nasvedčovalo predčasnému pôrodu ale nakoľko ma od 18 týždňa trápia problémy s obličkou pri ktorej som už skončila na pohotovosti žiaľ behala som po urológoch ale stále to iste záver: obličková kolika tlačenie maternice na pravú obličku pre to tie bolesti mala som mať kludovy režim spat na ľavom boku. No ale dnes tým že vlastne sa to neriešilo alebo pred tým vtedy trošku mávli rukou tak mi zistili tu na pohotovosti že mam dilatáciu obličky a obličkovu koliku v moči som mala prítomne všetky baktérie a nečistoty a k tomu veľa veľa krvi urológ na mňa len pozeral že ani jedna vec v mojom moči není dobre.. dostala som antibiotiká Zinnat 500 a chcem sa spýtať lebo mam stále ukrutne bolesti nemôžem sa ani vyspať som už nervózna kvôli tomu čo by som mohla na utíšenie bolesti môžem skombinovať paralen so Zinnatom nebude to už priveľa nakoľko som tehotná ? Dostala som ešte jedno antibiotikum Monural 3g nakoľko som nevedela že som dostala dvoje antibiotiká jedny od gynekológa-Monural druhé od urologa Zinnat 500 tak som sa ani nespytala či sa to môže kombinovať spolu upozornila ma na to až lekárnička že či je toľko antibiotík v tehotenstve v poriadku. A keby ste pán doktor vedel čo by mi trošku uľavilo od tých bolesti nejaký “babsky recept” budem rada. Ďakujem za odpoved pekný deň

    Dobrý deň, problémom je útlak zväčšujúcej sa maternice na močovod, čo spôsobuje nedostatočné odtekanie moču a návrat moču do obličky. Obličková kolika je jednou z najhorších bolestí vôbec. Pomôcť by Vám mohlo zavedenie pig tailu alebo JJ stenu, čo je trubička, ktorú urológ zavádza cez močový mechúr do močovodu, aby spevnila stenu močovodu a tým uvoľnila odtok moču z obličky. Na to je vhodné navštíviť nemocničné zdravotnícke zariadenie. Aj keď sa jedná o urologický problém, ste tehotná a daný stav je spôsobený tehotenstvom. Je vhodné zvážiť hospitalizáciu za účelom doriešenia stavu, podávania infúznej liečby antibiotickej ako aj analegetickej. Paralen so Zinnatom užívať môžete. Podľa opisu si ale nemyslím, že užívanie predpísaných antibiotík vyrieši stav. Takto na diaľku a bez poznania výsledkov vyšetrení sa Vám však neviem bližšie vyjadriť.